Tysiące tajemniczych wodnistych kuleczek pojawiło się pośrodku pustyni w Arizonie

Na pustyni w Arizonie odnaleziono tysiące zagadkowych przezroczystych kuleczek. Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, czym są i skąd się tam wzięły – poinformowała niedawno stacja telewizyjna KGUN-9.

Anomalia odkryta została przypadkowo podczas niedzielnego spaceru przez małżeństwo z Tuscon. Para była zaskoczona tym bardziej, że wcześniej robiąc zdjęcia pustyni i często chodząc po tym miejscu nie napotkali niczego niezwykłego.

„Fotografowaliśmy tę okolicę i wielokrotnie tam spacerowaliśmy. Nagle zobaczyłam to… Nie pojmuję tylko jak mogliśmy tego wcześniej nie zauważyć? – stwierdziła Geraldine Vargas.

Tysiące malutkich purpurowych przezroczystych kuleczek tworzy coś w rodzaju kręgu. Są miękkie w dotyku, a część z nich zawiera w sobie jakiś bezbarwny śluz, który po rozerwaniu kulki wylewa się na zewnątrz. Zdaniem świadków tajemniczy płyn szybko wyparowuje.

null

O opinie w tej sprawie poproszeni zostali zoolodzy, którzy jednak nie byli w stanie udzielić przekonujących wyjaśnień. Co prawda, wysunięta została hipoteza mówiąca, iż jest to rodzaj żelowego grzyba. Szkopuł w tym, że nie wyjaśnia ona, jakim cudem te „kuliste grzyby” pojawiły się nagle na pustyni.

Spekuluje się także, iż cała sprawa może być żartem. Pamiętamy przecież chociażby „tajemniczą” bryłę lodu znalezioną w lipcu 2011 roku w okolicach czeskich Milovic.

Również długo nie potrafiono wyjaśnić skąd się tam wzięła i po co, w końcu okazało się, iż była to tylko pomysłowa akcja promocyjna. Lodowa bryła została bowiem wysadzona, a w jej wnętrzu znaleziono m.in. pusta butelkę Jägermaistera.

null

Czy podobnie jest w przypadku „tajemniczych kulek z pustyni w Arizonie”? Tego oczywiście nie wiemy. Pani Vargas nie wierzy w to, że ktoś mógł celowo je tam przywieźć i rozrzucić. Bo niby, po co miałby to robić? – Nie ma śladów opon, ani żadnych innych sugerujących taką możliwość – dodaje.

Źródło: NPN.org.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: