Giganci z Loja

Na granicy Peru z Ekwadorem znajduję się prowincja Loja, gdzie znaleziono dziwaczne kości. Kości przypominały ludzkie, ale były one wręcz monstrualnej wielkości. Kości te znalazło wiele różnych osób, z których najbardziej znany jest ojciec Carlos Miguel Vaca – ksiądz pracujący w ekwadorskich szpitalach. Przechowywał on sporą kolekcję takich olbrzymich kości aż do swojej śmierci w 1999 r. Miejsce gdzie znaleziono te kości zwane było Changaiminas, co oznacza cmentarz bogów.

Szereg z tch kości wysłano do Smithsonian Institution, gdzie miały być na nich przeprowadzona wszechstronne badania naukowe. Fragmenty tych kości przesłano także do innych naukowców, ktorzy potwierdzili, że są one… ludzkie, mimo, że są aż siedem razy większe od normalnych.

Tymczasem w Ekwadorze postanowiono – bazując na posiadanych fragmentach – odtworzyć szkielet giganta. Po ośmiu miesiącach zakończono projekt a jego efekt umieszczono w muzeum Mystery Park niedaleko Interlaken w Szwajcarii. Jest to rodzaj muzeum osobliwości, które zaprojektował Erich von Daniken.

Część kolekcji znalezionych kości gigantów prezentuje na swojej objazdowej wystawie “Unsolved Mysteries” – Klaus Dona. Wzrost giganta oszacowano na 7.6 m. Niestety nie da się na znalezionych kościach przeprowadzić badań DNA.

null

Źródło: NowaAtlantyda.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: