Kobieta, której ciało wydziela złote płatki

Są na świecie takie rzeczy, o jakich się filozofom nie śniło – takie enigmatyczne słowa padają często, kiedy mowa o zjawiskach, które wymykają się próbom racjonalnego tłumaczenia. W tej pojemnej kategorii mieści się również kobieta, która przez media identyfikowana jest jako Katie. Fenomenu mieszkanki Florydy, której skóra łuszczy się złotem, i która ma niezwykłą zdolność jasnowidzenia, do dziś nie udało się wyjaśnić naukowcom.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła kobieta, która nie różni się specjalnie od innych pań mijanych każdego dnia na ulicy. Jest jednak coś, co wyróżnia Katie pośród tłumu. To fakt, że jej skóra łuszczy się w bardzo nietypowy sposób – wygląda to tak, jakby zamiast zwykłego złuszczonego naskórka, jej ciało pokryte było płatkami złota.

Z początku sądzono, że cała sytuacja jest zwykłą mistyfikacją, gdyż złote płatki pojawiały się nie tylko na ciele Katie, ale również na jej ubraniu oraz przedmiotach znajdujących się w jej pobliżu. Postanowiono przeprowadzić eksperyment – rozmaite, otaczające ją przedmioty zostały zamknięte w szklanych pojemnikach. Test wykazał, że najprawdopodobniej nie mamy do czynienia z oszustwem – pomimo faktu, że obiekty zostały od kobiety oddzielone, wciąż pojawiał się na nich złotawy nalot.

Tajemnicza anomalia, jaką odnotowano, badając Katie, ma charakter bardzo nieregularny. Zdarza się, że jej skóra łuszczy się parokrotnie w ciągu dnia. Bywa tez tak, że występują wielomiesięczne przerwy. Wnikliwa analiza wykazała, że złuszczone kawałki naskórka, które wyglądają jak złoto, prawdziwym złotem nie są. Po szczegółowych badaniach okazało się, że płatki w kolorze złota, które pojawiają się na ciele kobiety, są w rzeczywistości mosiądzem – składają się w 80 % z miedzi i 20% z cynku. Osiągają też maksymalną wielkość 13 x 18 cm.

Szczegółowe badania medyczne nie wykazały żadnych innych nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu Katie. W morfologii krwi nie stwierdzono żadnych odchyleń od normy. Wyjątkiem był tylko podwyższony poziom miedzi i cynku na jej skórze.

Interesujące są próby tłumaczenia zjawiska. Niektóre z nich nie brzmią zbyt racjonalnie. Sama Katie uważa, że za całą sytuację odpowiedzialny jest… duch Nostradamusa, który ją regularnie nawiedza. Kobieta uważa, że za jego sprawą nie tylko wydziela złoto, ale również posiada zdolności paranormalne. Choć brzmi to niedorzecznie, na jej nadnaturalnych zdolnościach poznać się miała sama policja. Funkcjonariusze regularnie korzystali z jej talentu.

W przeszłości miało dochodzić do wielu niezwykłych wydarzeń z udziałem paranormalnej Katie. Policja miała skorzystać z jej usług po tym, gdy w jednym z bogatych domostw na Florydzie doszło do zuchwałej kradzieży. Z jednej z posesji miał wówczas zniknąć drogocenny pierścionek. Nie wiedząc nic o sprawie, Katie miała najpierw trafić na ulicę, gdzie dokonano rabunku. Pomimo że nie znała adresu miejsca zdarzenia, bez problemu wskazała też dom, w którym miał miejsce incydent. Wkrótce za jej sprawą odnaleziono także sprawców kradzieży. Okazały się nimi trzy kobiety, które były spokrewnione z mieszkańcami domostwa.

W drodze powrotnej z miejsca zdarzenia doszło do kolejnego dziwnego incydentu. Kobieta wyznała wówczas funkcjonariuszom, że czuje zapach marihuany oraz słyszy helikoptery. Detektyw rozejrzał się dookoła, ale niczego podejrzanego nie zauważył. Wtedy Katie wyjawiła, że do sytuacji ma dojść za dwa tygodnie. Mężczyzna skrupulatnie zapisał ową datę. Po upływie dwóch tygodni we wskazanym miejscu na brzegu morza dokonano odkrycia w postaci znaczących ilości marihuany.

Przypadek Katie został opisany w książce pt.: „The Gold Leaf Lady and Other Parapsychological Investigations” („Złotolistna dama i inne śledztwa parapsychologiczne”), której autorem jest amerykański filozof i parapsycholog, Stephen E. Braude.

Źródło: Niewiarygodne.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: