Coca-Cola i Pepsi zawierają alkohol

Koncerny nie zaprzeczają.

Coca-cola (także Light i Zero) oraz Pepsi zawierają alkohol. To śladowe ilości, ale mogą być problemem dla ludzi, którzy unikają alkoholu ze względów religijnych czy zdrowotnych – informuje „The Daily Mail”.

Wyniki badań ekspertów z laboratoriów francuskiego National Institute of Consumption (INC) nie pozostawiają złudzeń. Ponad połowa z badanych, 19 popularnych w tym kraju napojów typu cola zawiera ok. 10 mg alkoholu na litr.

Michel Pepin z francuskiego oddziału Coca-Coli przyznaje, że tajna receptura napoju koncernu może dopuszczać dodawanie alkoholu. Zastrzega jednak, że firma zdobyła zaświadczenie od organizacji muzułmańskich, które uznają jej produkty za zgodne z religijnymi wytycznymi islamu.

Także przedstawiciel Pesico nie wyklucza, że niektóre napoje mogą zawierać śladowe ilości alkoholu, który powstaje po zmieszaniu różnych składników, ale sama receptura nie zakłada dolewania do napoju czystego spirytusu.

Co ciekawe, dziewięć napojów, w którym nie stwierdzono obecności to produkty sprzedawane pod własną marką w marketach – np. Auchan, Casino czy Leader Price – dodaje dziennik.

Źródło: Sfora.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: