W Rosji znaleziono maszynę datowaną na 400 mln lat

Rosja. W odległym półwyspie Kamczatka (mapa poniżej) 200 km od Tigil, archeolodzy z Uniwersytetu w St Petersburg odkryli dziwną skamielinę. Jej autentyczność została poświadczona certyfikatem. Zgodnie z wypowiedzią archeologa Jurija Golubeva w tym przypadku znalezisko zaskoczyło naukowców swoją niezwykłą naturą, zdolną do tego, by zmienić historię (lub nasze wyobrażenia o prehistorii).

Nie jest to pierwszy starożytny artefakt znaleziony w tym rejonie. Ten jest zadziwiająco dobrze zakonserwowany, ponieważ inkrustowany jest materiałem skalnym, (co nie dziwi z racji tego, że na półwyspie znajduje się wiele wulkanów). Artefakt okazał się składać z metalowych części, które wydają się być częściami jakiegoś mechanizmu – czegoś, co mogło być rodzajem zegarka lub komputera. Zadziwiające jest to, że wiek wszystkich części datowany jest na 400 milionów! lat. Jurij Golubev skomentował to okoliczności tego okrycia w następujący sposób:

„Otrzymaliśmy telefon z Tigil. Powiedziano nam, że turyści wędrujący tamtędy znaleźli te skamieniałości. Pojechaliśmy do wskazanego miejsca. Na razie nie wiemy, co właściwie zobaczyliśmy. Było tam mnóstwo ząbkowanych cylindrów, które wydawały się być częścią jakiejś maszyny.

Były zachowane w idealnym stanie, jakby zostały zamrożone w krótkim okresie czasu. Niezbędnym stało się objęcie kontrolą obszaru znaleziska, ponieważ szybko zainteresowała się nim miejscowa ludność. Inni naukowcy, amerykańscy geolodzy, określili to znalezisko jako tajemniczy artefakt.

Nikt nie mógł uwierzyć, że 400 mln lat temu na Ziemi mogli istnieć ludzie, a co dopiero maszyny. Według tego, co aktualnie wiemy, w tym czasie formy życia na Ziemi były bardzo proste, jednak najnowsze znalezisko z okolic Tigil sugeruje, że mogły w tym czasie istnieć tam jakieś inteligentne stworzenia zdolne do tworzenia maszyn. Niewykluczone, że takie istoty mogły przybyć z innej planety. Możliwe, że rozbił się tu jakiś statek kosmiczny lub nastąpiła awaria i pojazd został opuszczony.” – stwierdził.

Źródło: NPN.org.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: