Stonehenge ep.1 Fałszerstwo

Stonehenge znajduje się na niewielkim wzniesieniu położonym na szerokich równinach hrabstwa Wiltshire, 13 km od Salisbury. Całemu światu znana jest historia jakoby około 4500 roku p.n.e. grupka zapaleńców religijnych przytachała nie wiadomo skąd, ważące średnio(!) 20 ton bloki skalne, ustawiła je w pionie na dodatek kładąc na ich szczytach kamienne „dachy” i wszystko to w celu kultywowania jakiś konfesyjnych rytuałów.

Naukowa mafia nie tylko podaje fałszywe dane na jego temat, ale także manipuluje samymi blokami skalnymi!

3 głazy tworzące trylit stojący z lewej strony menhiru zostały wybudowane w XX w. (!). W latach 1901-1964 seria „rekonstrukcji” mających na celu zaprezentowanie wyglądu budowli z przeszłości w rzeczywistości stworzyła obłudę karmiącą turystów i dzieci w szkołach.

W ciągu sześciu dekad nie tylko dobudowano trylit, ale także wyprostowano 9 metrowy menhir, którego najpierw trzeba było odspoić od skalnego podłoża. Inne kamienie, które były oryginalnie wyrzeźbione jako pochyłe również odspojono od skalnego podłoża i zainstalowano prosto w betonie; wielkie głazy, które nigdy nie były ustawiane, lecz „leżały” wokół megalitycznej konstrukcji wydobyto z ziemi i poustawiano. Tak się dzieje na całym świecie ze starożytnymi rzeźbami/budowlami!

Menhir został wyprostowany i umieszczony w betonie w 1901, sześć kolejnych kamieni, które przedtem leżało postawiono w 1919 i 1920, następne trzy w 1959 i cztery w 1964. Ponadto przestawiano z oryginalnego miejsca kamień ofiarny (Altar Stone). Wszystko po to, by upewnić nas w przekonaniu, że kromleh Stonehenge naprawdę był „używany” jako obserwatorium Słońca lub służył do przewidywania zaćmień oraz pozycji ciał niebieskich.

Christopher Chippindale, kustosz muzeum Archeologii i Antropologii na Uniwersytecie oraz autor Stonehenge Complete w Cambridge przyznaje :” Prawie wszystkie kamienie zostały przestawione w jakiś sposób i stoją w betonie”.

Wiktor Łyziński

Źródło: NowaAtlantyda.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: