Tymianek najskuteczniejszy na trądzik

Tymianek może być skuteczniejszy w leczeniu trądziku, niż kremy przepisywane na receptę. Tę informację, ważną dla wielu oglądających się rano w lustrze młodych ludzi, ogłosili naukowcy z Leeds Metropolitan University. Wyniki swoich badań prezentują dziś podczas konferencji Society for General Microbiology w Dublinie.

Badacze z Uniwersytetu w Leeds postanowili sprawdzić, jak w walce z wywołującą trądzik bakterią Propionibacterium acnes radzą sobie trzy popularne substancje oczyszczające skórę: alkoholowe wyciągi z tymianku, nagietka i mirry. Wyniki badań porównywali przy tym ze skutecznością samego alkoholu, by upewnić się, że obserwują działanie zawartych w ekstraktach substancji, a nie tylko sterylizujący efekt alkoholu.
Okazało się, że tymianek, nagietek i mirra są skuteczne w zwalczaniu Propionibacterium acnes. Tymianek jednak działa najsilniej i najszybciej. Co więcej, jest nawet skuteczniejszy od stosowanego w kremach i preparatach przeciwtrądzikowych nadtlenku benzoilu.
Jak podkreśla szefowa zespołu badawczego, Dr Margarita Gomez-Escalada, to dobra wiadomość, bo ziołowe preparaty mogą być stosowane także w przypadkach cery wrażliwej, nie powinny wywoływać podrażnień.
Zapach tymianku może być zapachem wolności… od pryszczy.

Źródło: RMF24.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: