Ruch Palikota powstał w gabinecie Tuska

Dziewięciu działaczy Ruchu Palikota zapowiedziało akces do SLD. Argumentowali, że powstanie Ruchu zainicjowano w gabinecie Donalda Tuska, by przykrywał wpadki rządu.

„Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że Janusz Palikot i jego ruch nie jest partią lewicową, a ostatnie dni i tygodnie pokazują, że bliżej mu do PO – partii liberalnej niż lewicowej. Dzisiaj z nami są założyciele Ruchu Palikota, którzy chcą przystąpić do SLD, ale też chcą powiedzieć o kulisach powstawania samego Ruchu Palikota” – powiedział na wstępie konferencji prasowej rzecznik Sojuszu Dariusz Joński.

Jeden z dziewięciu działaczy, którzy zadeklarowali wstąpienie do SLD, Mariusz Grzegorczyk, podkreślił, że wszyscy oni zostali „porwani przez ideę”, którą Janusz Palikot zaprezentował podczas kongresu założycielskiego swego ruchu 2 października 2010 r.

Przypomniał, że wszyscy uczestnicy tego spotkania otrzymali wówczas znaczki „stop obłudzie”. „Te znaczki miały być symbolem tego, że wchodzimy w nową jakość, że będziemy robili nową partię, że będziemy tworzyli coś, czego jeszcze w życiu politycznym Polski nie było. Dziś wiemy, że partia Ruch Palikota nie powstała w Sali Kongresowej, dzisiaj wiemy, że została ona zainicjowana w gabinecie premiera Donalda Tuska” – oświadczył Grzegorczyk.

Dopytywany, co oznaczają te słowa, działacz powiedział, że więcej na ten temat można przeczytać w książce lidera RP zatytułowanej „Ja Palikot”. „Tam jest dokładny opis schematu działania” – dodał Grzegorczyk.

Według niego o zamiarze „przykrywania” przez Ruchu niepowodzeń rządu PO świadczą niedawne akcje Palikota np. dotyczące zdjęcia krzyża w sali sejmowej. „Wszystkie akcje, które Janusz Palikot wykonywał i wykonuje do tej pory, mają przykryć problemy, które Donald Tusk ma z rządzeniem” – przekonywał Grzegorczyk.

Urszula Starzyk z Małopolski mówiła z kolei, że w Palikocie podobało jej się „menedżerskie podejście do polityki”. „Postanowiłam budować nowoczesną Polskę tak samo jak Janusz Palikot (…). Dziś mogę powiedzieć: nie chcę być w prywatnej partii. Chciałam być w ruchu obywatelskim, który buduje nową jakość życia – politykę, która będzie służyła obywatelom, a moim zdaniem to, co robi Palikot dzisiaj obywatelowi nie służy” – podkreśliła Starzyk.

Źródło: Niezależna.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: