Czym są tajemnicze metalowe skrzynie, które znajdują ludzie na plażach?

nullSprawę można by potraktować jako żart gdyby nie to, że zabrali głos w sprawie „tajemniczych metalowych skrzyń” oficjalni przedstawiciele miejscowych władz. Fenomen jest zadziwiający.  6 lutego 2012 na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych pojawiły się na plażach tajemnicze, metalowe skrzynki, które znikły w równie tajemniczych okolicznościach. Informowali o nich mieszkańcy policję. Jedna z takich skrzynek została sfotografowana na plaży w okolicach miejscowości Newport.

Oczywiście morze wyrzuca róźne przedmioty na brzeg, ale te skrzynki są wykonane całkowicie z metalu i mają dwie, zdumiewające cechy: nie sposób jest ich poruszyć, a także potrafią zniknąć równie nagle, jak się pojawiły.

Sprawą zainteresował się ośrodek naukowy Marine Hatfield Science Center w pobliskim Newport. Jeden z naukowców Bill Hanshumaker w wywiadzie przyznał, że nie potrafi wyjaśnić, czym są te skrzynie, kto je ustawił, a także w jaki sposób nagle znikły.

– Nie jestem w stanie tego wyjaśnić. Tę skrzynkę, którą oglądałem, nie sposób było poruszyć nawet z pomocą kilku osób!

Według informacji cytowanych przez miejscowe media jeden z mieszkańców Newport próbował przesunąć skrzynkę obwiązując wokół niej metalową linę. Po przeczepieniu jej do ciężarówki, którą wjechał na plażę, próbował ją przesunąć, ale jedynie uszkodził samochów. Skrzynia miała pozostać nieporuszona.

Informacja jest dość osobliwa, ale zjawisko pojawiania się na plażach tajemniczych metalowych skrzyń zostało odnotoweane przez znanego poszukiwacza tajemnic, A.C. Clarke`a. Fenomen jest znany jako „mystery boxes” i pojawił się w latach 50-tych na plażach Sri Lanki. Skrzynie miały identyczne wymiary jak te w USA i podobnie nie sposób było ich poruszyć nawet przy pomocy ciągników. Potem znikły równie nagle, jak się pojawiły.

Trudno zweryfikować te informacje. Na razie nie ma sygnałów, czy tajemnicze metalowe skrzynki pojawiły się ponownie. Artur C. Clarke zauważył, że zjawisko „mystery boxes” zawsze łączy się ze wzmożoną ilością obserwacji UFO nad terenami, gdzie owe dziwne skrzynki się pojawiły.

Źródło: Nautilus.org.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: