Tajemnicze dźwięki z nieba. Rząd wszczął śledztwo

Malezyjskie ministerstwo nauki, technologii i innowacji postanowiło przeprowadzić dochodzenie w sprawie dziwnych dźwięków dochodzących z nieba, które słyszeli mieszkańcy Kota Samarahan. Proszą wszystkich, którym udało się nagrać to tajemnicze zjawisko o udostępnienie plików audio i wideo – informuje asiaone.com.

Ten incydent to nie są żarty. Mam nadzieję, że mieszkańcy podzielą się z nami swoimi nagraniami, byśmy mogli przedstawić je Narodowej Agencji Kosmicznej. To ona powinna zająć się wyjaśnieniem tej sprawy – mówi gazecie „Sinar Harian” minister Datuk Fadillah Yusuf.

Świadkom dźwięki przypominały odgłos „chrapania”. Co ciekawe, jak informuje gazeta, podobne tajemnicze odgłosy słyszane już były w innych zakątkach świata: m.in. w USA, Kanadzie, Danii, Hiszpanii, na Węgrzech, w Czechach i na Ukrainie.

Według gazety może za to odpowiadać High Frequency Active Auroral Research Program (HAARP) – czyli amerykański program badań jonosfery, którego główne centrum badawcze znajduje się niedaleko miejscowości Gakona na Alasce.

Źródło: Sfora.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: