Zamachy były grą, miały otworzyć USA drogę do inwazji na Irak i Afganistan

USA wykorzystały zamachy z 11 września stały dla USA się pretekstem do wszczęcia wojen w Iraku i Afganistanie – powiedział prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad. Według niego były „skomplikowaną, zaplanowaną grą”, mającą wpłynąć na emocje ludzi i umożliwić inwazję na Afganistan i Irak.

Stany Zjednoczone wykorzystały zamachy z 11 września 2011 r. jako pretekst do wszczęcia wojen – oświadczył Mahmud Ahmadineżad. Według prezydenta Iranu zamachy były „skomplikowaną, zaplanowaną grą”, mającą wpłynąć na emocje ludzi i otworzyć drogę do inwazji na Afganistan i Irak. Słowa prezydenta przekazała irańska telewizja.

Ahmadineżad zarzucił też Stanom Zjednoczonym, że wszczęły obie wojny po to, by rozwiązać swoje problemy gospodarcze. Prezydent Iranu wielokrotnie już kwestionował oficjalną wersję wydarzeń wokół zamachów z 11 września, nazywając ją „wielkim kłamstwem”. W 2010 r. Nowy Jork odrzucił prośbę Ahmadineżada o odwiedzenie miejsca zamachu na wieże World Trade Center w Nowym Jorku w celu oddania czci ofiarom.

Źródło: Wiadomości.Gazeta.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: