Dwugłowy pies

W 1954 roku Vladimir Demikhov zaszokował świat ukazując chirurgicznie stworzone monstrum: dwugłowego psa. Stworzył on owe zwierze w laboratorium na peryferiach Moskwy poprzez przeszczepienie głowy, ramion i przednich łap szczeniaka na kark dorosłego owczarka niemieckiego. Dodatkowa głowa żyła w pełnej interakcji z dorosłym psem. Wykazywała oznaki chęci zabawy oraz pragnienia, czy snu.

Demikhov paradował ze swoim psem przed reporterami z całego świata. Dziennikarze nie mogli złapać oddechu widząc jak obydwie głowy zwierzęcia jednocześnie piją mleko z misek, a chwilę później mleko z głowy szczeniaka wypływało do niepołączonej końcówki przełykowej zwierzęcia. Związek Radziecki dumnie chwalił się, że ich pies jest dowodem na wysoki poziom medycyny w państwie.

Przez kolejne 15 lat, Demikhov stworzył 20 swoich dwógłowych psów. Żaden z nich nie przeżył jednak zbyt długo z uwagi na problem z odrzuceniem tkanki. Rekord wynosił miesiąć.

Demikhov wyjaśnił, że psy były częścią serii eksperymentów związanych z technikami chirurgicznymi, których celem była nauka transplantacji serca i płuc pacjenta. Kolejny chirurg osiągnął ten cel – był to Dr. Christian Baarnard, w roku 1967 – jednakże Demikhov znacznie przyczynił się do tego sukcesu.

Komentarz ode mnie:  Na YouTube.com łatwo można znaleźć filmiki z owymi psami. Warto również dodać, że latach ’70 jednej świni przetłoczono ludzką krew i żyła ona normalnie. To tylko kilka dowodów, jak daleko nauka była zaraz po wojnie.
Także, znalezienie hybryd w dzisiejszych czasach nie powinno już dziwić, a tym bardziej jest to dowód na to, że mitologiczne stwory mogły istnieć naprawdę, jeśli weźmiemy pod uwagę genetyczne modyfikacje obcych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: