Czy legendy o podziemnym świecie ‚Agharty’ okażą się prawdziwe?

Od wieków w Europie pojawiały się legendy o podziemnym świecie zwanym Aghartą. Miała to być mityczna kraina według podań położona we wnętrzu Ziemi, będąca siedzibą podziemnego państwa zamieszkiwanego przez wysoko zorganizowaną cywilizację, która miała schronić się w podziemiach uciekając przed kataklizmami. Cywilizacja ta pod różnymi względami ma przewyższać poziom cywilizacyjny ludzi zamieszkujących powierzchnię Ziemi, do czego miałoby się przyczynić opanowanie przez nią kosmicznej energii o nazwie – Vril.

Ma być krainą wiecznego szczęścia i urodzaju, w której mają mieszkać duchowi przywódcy świata. Wejścia do jej wnętrza mają znajdować się w różnych miejscach na świecie, między innymi w Tybecie i na Biegunie Północnym. Jeszcze w latach 30. XX wieku nikt nie traktował poważnie tej teorii. Zaciekawiła ona jednak Hitlera, który wysłał do Tybetu grupę badawczą z zadaniem znalezienia wejścia. Grupa dotarła do Lhasy stolicy Tybetu. Wejścia szukano w pałacu Potala, siedzibie Dalajlamy. Poszukiwania jednak skończyły się porażką.

Tymczasem ostatnie wydanie dziennika „The Daily Mail” przyniosło zaskakującą informację o sieci tuneli pod Europą, która łączy Szkocję aż z Turcją. W tekście pojawia się nazwisko niemieckiego badacza i archeologa Dr Heinricha Kuscha, który potwierdził informację o sekretnym systemie tuneli. Opisał go w książce „Sekrety Podziemnych Drzwi do Innego Świata”. Jego zdaniem system tuneli powstał co najmniej przez 12 tysiącami lat. Nie wiadomo, kto go zbudował i jak. Tunele mają szerokość pozwalającą na poruszanie się dorosłych ludzi, ale czasami zdarzają się specjalne pomieszczenia służące do odpoczynku, kiedy podróż jest długa.Informacje brzmią fantastycznie, ale „The Daily Mail” opublikował nawet zdjęcia tych tuneli.

Powstało kilka teorii wyjaśniających sieć tuneli. Miały stanowić ochronę przed drapieżnikami dla przemieszczających się na duże odległości ludzi. Przy wejściach do tuneli często budowano kaplice, które miały być rodzajem znaków informacyjnych dla tych, którzy szukają wejścia do podziemnego świata. Naukowcy zakładają, że było to związane ze strachem chrześcijan przed spuścizną ludów pogańskich. W niektórych kaplicach znaleziono pisma opisujące podziemne korytarze jako „wrota do zaświatów”.

Informacja brzmi zbyt fantastycznie, aby potraktować ją poważnie. Wybudowanie takich tuneli w czasach Neolitu było oczywiście poza zasięgiem tamtejszych ludzi, a raczej w ich budowę musieliby włączyć się „władcy zaawansowanych technologii”. W historii FN i badania historii z Polski raz jeden pojawił się wątek tuneli. W 1995 roku ekipa Nautilusa dokumentowała przypadek spotkania z UFO mieszkańca Mławy.

Człowiek był już w podeszłym wieku i zmarł kilka lat później (był zresztą bardzo znanym bioenergoterapeutą o rzeczywiście wielkich sukcesach w pomaganiu ludziom).

Opowiadał, że podczas spotkania z obcymi miał pokazane… wejście do jednego z podziemnych tuneli, których sieć znajduje się pod Europą! Nagranie z całej rozmowy z tym człowiekiem znajduje się w Archiwum FN, choć znaleźć je nie byłoby takie proste, ale na pewno jest. Przypomniała nam się ta historia w związku z publikacją w „The Daily mail”.

Człowiek ten wykonał nawet mapę Polski z zaznaczeniem wejścia do jednego z tych tuneli, które jest na terenie naszego kraju. Wtedy sprawa wydała nam się tak fantastyczna, że nie potraktowaliśmy jej poważnie. Teraz postaramy się odnależć zarówno tamto nagranie, jak i… mapę, która gdzieś powinna być w Archiwum Bazy FN.

Źródło: Nautilus.org.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: