Hipoteza dr Jana Pająka

Odkrycia dokonane przez dr Jana Pająka budzi wiele kontrowersji. Trudno jest odpowiedzieć, czy hipoteza dr Jana Pająka jest słuszna.

Dr Jan Pająk jest twórcą hipotezy, że „diabelskie kamieni” są punktami nawigacyjnymi dla UFO:
„Cała powierzchnia naszej planety została pokryta precyzyjnie rozlokowaną „siecią pajęczą” punktów nawigacyjnych UFO. Poszczególne elementy tej sieci zostały rozłożone wzdłuż linii biegnących w kierunkach południkowym i równoleżnikowym. Oparcie sieci nastąpiło na biegunach magnetycznych Ziemi, zaś jej rozwinięcie – od specjalnie przyjętego punktu bazowego dla UFO, stanowiącego odpowiednik naszego „Greenwich”, a znajdującego się w Rzymie (A1: 41 st. 57′ N, 12 st. 45’E). Odstęp między poszczególnymi liniami sieci wynosi 1 st. 30′ w kierunku równoleżnikowym (wschód – zachód) oraz 1 st. w kierunku południkowym (północ – południe). Na każdym skrzyżowaniu tych linii umieszczony jest węzłowy punkt nawigacyjny UFO. Ponadto dokładnie pomiędzy każdymi dwoma punktami węzłowymi, na każdej linii sieci, znajduje się punkt pośredni.”

„Aparatury sygnalizacyjne, znajdujące się w „węzłowych punktach nawigacyjnych” zostały ukryte przez ich „zatopienie” we wnętrzu specjalnie spreparowanych kamieni, o wyglądzie typowych głazów narzutowych. Aby uniemożliwić ludziom przemieszczenie lub rozbicie tych głazów, były one zazwyczaj duże, o wadze kilkunastu – kilkudziesięciu ton. Mimo tych zabezpieczeń niektóre z nich ulegały jednak zniszczeniu. Z tego powodu w ich miejsce „w drugim rzucie” umieszczano kamienie mniejsze, około 1 metrowej średnicy, które zakopywano w ziemi.”

„Kamienie kryjące w swym wnętrzu aparaturę nawigacyjną UFO, posiadają specyficzny znak rozpoznawczy. Jest nim wyraźny odcisk, przypominający kształt dłoni lub stopy ludzkiej, umieszczony na ich powierzchni. Właśnie z powodu tego odcisku (…) kamienie nazywano diabelskimi, świętymi itp.”

A-13 „Królewski głaz” leżący na północnym wybrzeżu wyspy Chrząszczewskiej koło Kamienia Pomorskiego. Jego obwód wynosi 20 m, wystaje nad zwierciadło wody na wysokość 3 m. Dawniej głaz był trzykrotnie większy, ale XIX wieku rozbito go, by uzyskać kamienie dla celów budowlanych.
B-11 Jelenin koło Żagania (nie wiadomo jednak czy to właściwy kamień, wystaje on bowiem nad ziemię i nie ma żadnego śladu dłoni czy stopy), jednak lokalizacja odpowiada punktowi B11.
B-12 Chełmno pod Pniewami.
C-10 Trzy kamienie w Miłoszycach koło Wrocławia.
C-11 Okolice Zemanowa koło Milicza. Obecnie kamień nie istnieje, gdyż został rozsadzony materiałami wybuchowymi. Na jego górnej powierzchni widoczny był ponoć odcisk sporej, uzbrojonej w pazury dłoni. Miejscowa legenda głosi, że mieszkańcy Trzebicka rozpoczęli budowę kościoła, co rozgniewało diabła. Pewnej nocy poleciał on z głazem w kierunku budowanego kościoła, ale silny zachodni wiatr utrudniał mu lot. Dotarł jedynie do miejsca, gdzie dzisiaj znajduje się Zemanów, gdy zapiał kur i diabeł upuścił kamień na ziemię. Budowę kościoła w Trzebicku rozpoczęto w 1571 roku, znamy więc datę zdarzenia legendy.
C-14 Na brzegu jeziora kamiennego na płd.- wsch. od Lęborka. Kamien ten ma 3 m wysokości i 17 m obwodu.
D-10 Między Miedarami i Wilkowicami, koło Strzybnicy. Również i ten kamień został rozsadzony przez budowniczych modernizowanego nasypu kolejowego i obecnie znajduje się tam jedynie usypisko dużych odłamków skalnych.
D-14 „Święty kamień” z okolic Tolkmicka – po raz pierwszy datowany w 1595 roku.
E-9 Sromowce Wyżne koło Czorsztyna. Legenda umiejscawia jego przyniesienie w latach zbliżonych do znaleziska tolkmickiego.
F-11 Emilcin koło Opola Lubelskiego. Jest to jeden z ciekawszych „diabelskich kamieni”, gdyż leżał na łące, na której 10 maja 1978 roku Jana Wolskiego prezył Bliskie Spotkanie III Stopnia.
G-13 W lesie folwarku Mosikowszczyzna w pobliżu Swisłoczy, pow. Wołkowysk, gub. Grodzieńska (obecnie Białoruś).
Pomiędzy C-14 a D-14 znajduje się punkt pośredni, opodal zachodniego Krańca Doliny Radości w Oliwie.
E-13 prawdopodobnie jest to kamień w Rostkowie koło Przasnysza, odciśnięta jest tam w kamieniu stopa św. Stanisława Kostki.

Za: Pufoc.republika.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: