Tajemnicze otwory znaczą Ziemię

Te dziury są szczególne. Podobno powstają nagle, a w przekroju mają kształt koła. Odkrywa się je w wielu krajach, także w Polsce. O ich tworzenie podejrzana jest nie tylko natura, ale też kosmici i tajne służby. Dziura dziurze nierówna. Bo w ziemi powstają typowe zapadliska, ale też i takie, które zaskakują nawet geologów. Ostatnio mieliśmy do czynienia z prawdziwym wysypem dziur powstałych z nieznanych przyczyn.
1 czerwca, Guatemala City, stolica południwoamerykańskiej Gwatemali. Nagle w jednej z dzielnic miasta tworzy się ogromny otwór. Dziura o regularnym kształcie niszczy całe skrzyżowanie. Znika trzypiętrowy budynek i jeden człowiek, pracownik ochrony.

Sto metrów w dół
Najpierw postawiono hipotezę zakładającą, że gigantyczny otwór to skutek gwałtownych opadów deszczu wywołanych przez huragan Agatha, który nawiedził część Ameryki, w tym Gwatemalę. To ulewa miała wypłukać niestabilną część gruntu. Potem jednak okazało się, że dziura ma kształt koła o średnicy 30 m i biegnie pionowo w dół na głębokość ponad 100 m przez różnej twardości warstwy ziemi i skał. Naturalna przyczyna powstania tego otworu upadła, jednak wyjaśnienia tego zajścia jak dotąd brak. Nic więc dziwnego, że pojawiły się rozmaite spekulacje, włącznie z sugestią, że tajemnicza dziura to odsłonięty przez deszcze podziemny tunel UFO.

Sprawa okazuje się tym bardziej zagadkowa, że dziura w Gwatemali to tylko jeden z serii tajemniczych otworów, które nagle zaczęły znaczyć Ziemię.

Jak podał dziennik „Telegraph”, 4 czerwca wielka, okrągła w przekroju dziura pojawiła się nagle w Chinach, w nawierzchni autostrady w prowincji Huang. Chińska agencja prasowa Xinhua poinformowała z kolei o odkryciu innej takiej dziury 27 maja na ryżowym polu rolnika o nazwisku Hou, a 27 kwietnia kilku wielkich dziur w rejonie miasta Yinbin.

Tajemnicze dziury w ziemi powstają na całym świecie. Przykładowo, na początku kwietnia 2003 roku w Niemczech, we wsi Bitterfeld, rolnik Heinz Renn odkrył na swoim polu dziurę o średnicy 1,1 m. Sprawa była iście tajemnicza i opisały ją niemieckie media.

Tajemnicze dziury dla tych, którzy temat zgłębiali, są prawdziwą zagadką. Za przykład służyć może przypadek z USA, którym zajęli się uczeni ze Smithsonian Institute.

18 października 1984 roku bracia Rick i Peter Timm zaganiali bydło w rejonie Grand Coulee w stanie Waszyngton. Nagle dostrzegli na łące dziurę o średnicy i głębokości 3 m.

– Ziemia wydobyta z dziury leżała ponad 20 metrów dalej i to w jednym kawałku – relacjonował swoją przygodę dziennikarzom Peter Timm. – Na całym tym terenie nie było śladów wskazujących na to, w jaki sposób ten wielki blok ziemi został wydobyty i przemieszczony.

Sprawą zajęły się nie tylko media, ale też i naukowcy. Choć zastosowano rozmaite techniki badawcze, wszystko wskazywało na to, że blok ziemi nie został wydobyty z otworu jakąś maszyną, ale& z zastosowaniem lewitacji.

W wielu już miejscach pojawiły się dziury o przekroju w kształcie koła. Na temat tego, w jaki sposób powstają i z jakich powodów, stworzono wiele hipotez. Geolodzy zwykle kwitują odkrycie takiej anomalii stwierdzeniem, że doszło do obsunięcia wierzchnich warstw gruntu, czy to na skutek trzęsienia ziemi, czy oddziaływania wody. Badacze tajemniczych dziur podważają jednak te wyjaśnienia. Argumentują, że choć do zawałów gruntu często dochodzi na terenach dawnych wyrobisk górniczych, to takie zapadliska mają nieregularne kształty. Z kolei zagadkowe dziury są symetryczne, mają przekrój koła, a przecież biegną w głąb ziemi przez różne warstwy geologiczne. To nie może być skutek działań natury tylko zaawansowanej technologii.

Trzy hipotezy
Nic więc dziwnego, że w świetle takich argumentów zagadkowe dziury uznawane są za anomalie. Kto odpowiada za ich powstanie? Dominują trzy hipotezy. Jedna mówi, że dziury to dzieło obcych z kosmosu, załogantów UFO. Druga koncepcja nawiązuje do teorii spiskowych i zakłada, że otwory stanowią wynik testowania jakiejś broni – tajnej i groźnej dla obywatelskich swobód. Wreszcie trzecia hipoteza mówi, że to efekt wystąpienia jakiejś nieznanej nauce anomalii fizycznej naturalnego pochodzenia. Jakiego by wyjaśnienia się nie trzymać, to dwa fakty pozostają niepodważalne: dziury są okrągłe w przekroju i realnie istnieją.

Za: Express.Bydgoski.pl

Reklamy

One thought on “Tajemnicze otwory znaczą Ziemię

  1. RKL pisze:

    To jest robota podziemnych obiektów znanych jako UUGO – polecam: http://wszechocean.blogspot.com/2012/01/uugo-czy-pozaziemianie-ukrywaja-sie-pod.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: