Niewolnicy nie budowali piramid

Kair: egipscy archeolodzy odkryli grobowce sprzed 4000 lat – należały one najprawdopodobniej do robotników, którzy uczestniczyli w budowie wielkich piramid w Gizie. Mieli oni zaszczyt być pochowanymi w ceglanych grobowcach w ich pobliżu.

Grobowce datuje się na okres 4 dynastii (2575 p.n.e. do 2467 p.n.e.) kiedy to zbudowano wielki piramidy. „Miejsca pochówku pierwszy raz odkryto w tym rejonie w roku 1990. Dzięki nim jesteśmy w stanie stwierdzić, że ludzie, którzy tam pracowali byli w większości opłacanymi robotnikami a nie niewolnikami” – powiedział dr Zahi Hawass, sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności przy egipskim Ministerstwie Kultury.

Odkrycie to rzuca nowe światło na charakter pracy, którą wykonywano przy budowie tych najsłynniejszych budowli Egiptu. Tysiące robotników nie było niewolnikami, jak dotychczas sądzono lecz wykwalifikowanymi pracownikami, którzy jedli regularnie mięso i pracowali na trójmiesięcznych zmianach.

Za: HistoriaGildia.pl oraz MSNBC.msn.com

[Dokładnie! A czy mówiono o tym w telewizji, czy pisano w gazetach? Ja nigdzie czegoś takiego nie zauważyłem, a przecież to potwierdzenie naukowe (sic!) rzuca całkiem nowe światło na to jak powstało coś, co zachwyca, a nie wiemy po co w ogóle to stoi. Potwierdzają się tym samym słowa człowieka, który przedstawia historię tych budowli w „Kodzie Piramid”]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: