Znamy tajemnicę akupunktury

Akupunktura znana jest od 4 tysięcy lat. Wielu naukowców twierdziło jednak do tej pory, że ulga, jaką odczuwają po tym zabiegu pacjenci to zwykły efekt placebo. Amerykańscy badacze z University of Rochester udowodnili jednak, że to naprawdę działa – informuje „The Guardian”.

Okazało się, że wkłuwanie i przekręcanie igły, poprzez uszkadzanie komórki, zmusza ją do produkcji związku o nazwie adenozyna. To właśnie on uśmierza ból, a także działa przeciwzapalnie.

Wielu badaczy sądzi, że badanie alternatywnych metod leczenia to „śmieciowe” zajęcie. Tymczasem z naszych badań wynika, że ów sceptycyzm tak naprawdę wynika z braku wiedzy – twierdzi szef badań Maiken Nedergaard, neurolog z University of Rochester Medical Center.

Jak naukowcy udowodnili, ze akupunktura działa? Wykorzystali w eksperymencie dwie grupy mysz, u których wywołali bolesne zapalenie łapek. Jedna grupa została zmodyfikowana genetycznie. Myszom usunięto gen, który odpowiada za produkcję adenozyny.

Myszy zostały poddane półgodzinnej sesji akupunktury. Co się okazało? Myszy zmodyfikowane nadal odczuwały ból i były chore. Z kolei te, nie poddane genetycznej mutacji, po sesji przestały odczuwać ból.

Za: Sfora.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: